Maja Włoszczowska kobietą roku 2016

Data publikacji: 2017 03 18
Kobieta Roku miesięcznika „Twój STYL” jest najstarszą rodzimą nagrodą przyznawaną Polkom, których działalność zasłużyła na szczególne docenienie. 15 marca 2017 roku w Hotelu Bristol odbyła się gala XXVI edycji tego wyróżnienia. Do grona laureatek dołączyła wicemistrzyni olimpijska w kolarstwie górskim z Rio de Janeiro i Pekinu, olimpijka z Aten, mistrzyni świata MTB, medalistka MP, ME i MŚ - Maja Włoszczowska. To wyjątkowe wydarzenie wsparła marka Glycine.
Panie, nagrodzone przez magazyn „Twój STYL”, już tradycyjnie, otrzymują Złoty Wawrzyn – specjalnie zaprojektowaną na tę okazję, przez firmę YES, złotą broszę. Dotychczas, jej posiadaczkami zostały m.in.: Hanna Suchocka, znane z działalności charytatywnej aktorki Ewa Błaszczyk i Anna Dymna, prezydentowe Jolanta Kwaśniewska oraz Danuta Wałęsa, światowej sławy rzeźbiarka Magdalena Abakanowicz, mistrzynie Otylia Jędrzejczak i Justyna Kowalczyk, podróżniczka Martyna Wojciechowska i dziennikarka Dorota Wellman. Tegoroczną imprezę uświetniły swoją obecnością wyróżnione w latach poprzednich Henryka Krzywonos i Monika Olejnik, a także: Anna Popek, Beata Tadla, Karolina Gorczyca, Joanna Sydor, Joanna Moro, czy Mariola Bojarska-Ferenc. Tegorocznej zwyciężczyni towarzyszyła mama, Ewa i partner, Przemysław Zawada.
Jak podaje wydawca magazynu „Twój STYL” na swojej stronie internetowej Wydawnictwo.bauer.pl, tytuł Kobiety Roku przyznano Mai Włoszczowskiej za dzielność i determinację, z jaką pokonała groźną i bolesną kontuzję, która wykluczyła ją z Olimpiady w Londynie. Niezwykła wiara w siebie sprawiła, że po czterech latach, w Rio, wywalczyła srebrny olimpijski medal.  Multimedalistka tak mówiła wówczas o swojej wielkiej wygranej, wspominając tragicznie zmarłego trenera: - Dedykuję ten medal Markowi Galińskiemu, bardzo żałuję, że go tu nie ma z nami. Gdyby nie on, nie byłoby mnie tutaj.
Marki Glycine i YES miały ogromną przyjemność nagrodzić piękną sportsmenkę za jej niezłomną postawę. Klasa, bezkompromisowość i dynamika w działaniu, które charakteryzują Kobietę Roku 2016 miesięcznika „Twój STYL” sprawiły, że niejako naturalny wybór zegarka dla laureatki, padł na klasyczny model Glycine Airman Double Twelve o okrągłej kopercie ze stali szlachetnej i szafirowym szkle z antyrefleksem przy klasie szczelności 20 ATM i automatycznym mechanizmie (kaliber: GL 224 - ETA 2824-2). Na niezawodność tego czasomierza, poza precyzyjnym szwajcarskim mechanizmem składa się precyzja wykonania jego elementów: obrotowego bezela drugiej strefy czasowej, zakręcanej koronki oraz zastosowanie substancji luminescencyjnej na wskazówkach i indeksach. Całość zamocowana na skórzanym pasku zapewnia komfort noszenia przez długi czas.
Dziękując za wyróżnienie, wicemistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro, mówiła o kobiecej dumie, która towarzyszy jej podczas ciężkiej pracy sportowca i w byciu ambasadorką Polski w świecie. Podkreśliła, że w pokonywaniu własnych słabości i rozwijaniu talentu oraz umiejętności, zawsze może liczyć na wsparcie bliskich i zespołu.  W sporcie nic się nie udaje, to własna siła zawodniczki, upór i dyscyplina pozwalają Mai Włoszczowskiej spełniać marzenie, aby być najlepszą w kolarstwie górskim, do którego miłość zaszczepiła w niej mama. – Jesteśmy dumni, że zegarek Glycine Airman znalazł właścicielkę w tak pięknej kobiecie o niezwykłym harcie ducha, pracowitości i odwadze w realizacji własnych celów – stwierdziła z uznaniem Anna Ciepiel, która wręczała laureatce prezent w imieniu Glycine.
 
 
·         Maja Włoszczowska Kobietą Roku 2016 “Twojego STYLU” [w] Hotel Bristol, 15 marca 2017; fot. Wojciech Pawłowski/YES
 
·         Od lewej: Maja Włoszczowska (Kobieta Roku 2016 “Twojego STYLU”) i Anna Ciepiel (Glycine) [w] Hotel Bristol, 15 marca 2017; fot. Wojciech Pawłowski/YES
Wróć
Wydarzenia


2017 08 04
Poznań Open z Glycine
Poznań Open to męski turniej tenisowy rozgrywany w Poznaniu na kortach ziemnych klubu T.S. Olimpia. Impreza zaliczana jest do cyklu ATP Challenger Tour z pulą

zobacz więcej

Kontakt z nami

Newsletter na czas

Bądź na bieżąco - zdobądź informacje o nowych modelach, aktualnych promocjach i ciekawych wydarzeniach.

Nie, dziękuję